15-19 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan ara tatilde öğretmenler idari izinli sayılacak ve okula gelmeyecekler.

15-19 Kasım 2021 Ara Tatil Seminerleri Uzaktan Olacak

BU SÜREÇTE ÖĞRETMENLER ÇOK YORULDU

Normalde okulda yüz yüze seminere katılan öğretmenlerin 15-19 Kasım’da okula gelmeyeceklerini belirten Bakan Özer “Öğretmenlerimiz de gerçekten bu süreç içerisinde çok büyük fedakarlık gösterdiler. Onlar da bir hafta dinlenmiş olacaklar. Ama mesleki gelişimlerini de uzaktan eğitim yoluyla devam ettirmiş olacaklar.” şeklinde açıklamada bulundu.

ÖĞRETMENLER İDARİ İZİNLİ SAYILACAK VE OKULA GELMEYECEKLER

15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında öğrenciler ara tatile girecekler ve okula gelmeyeceklerdi. Aynı şekilde bugün Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamaya göre, öğretmenler de 15-19 Kasım arasında okullara gelmeyecekler. Seminer uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilecek ve öğretmenler de bu süreçte biraz nefes almış olacaklar. Böylece 12 Kasım Cuma günü okuldan sonra başlayacak olan tatil, 22 Kasım sabahına kadar sürecek.

Bakan Mahmut Özer’in konuyla ilgili açıklamasının tam metni şu şekilde: “Ara tatillerde öğretmenlerimizin mesleki gelişim eğitimleri var. Bu 15-19 Kasım tarihleri arasında öğretmenlerimize mesleki gelişim eğitimini “uzaktan eğitim” şeklinde vereceğiz. Dolayısıyla öğretmenlerimiz bu tarihler arasında okullara gelmeyecekler ve idari izinli olarak sayılacaklar. Bunun müjdesini buradan vermek isterim. Öğretmenlerimiz bu süreç içerisinde gerçekten çok büyük fedakarlık gösterdiler, onlar da bir hafta dinlenmiş olacaklar.

Bursa Valiliğini ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamasının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir Yorum Yazın (Giriş Yapmak Zorunlu Değildir)

Hakan Akkır

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.