Öğretmenlerin merakla bekledikleri “İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu” 25 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 12.04 itibarıyla başladı. MEB 2022 il dışı branş bazında kontenjanları Excel tablosu şeklinde paylaştı, buraya tıklayarak kontenjanlara erişebilirsiniz.

2022 Yılı İl Dışı KılavuzuKontenjanları Başvuru Ekranı

Personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanan;
2022 İl Dışı Duyuru PDF’si için tıklayınız.
2022 İl Dışı Öğretmen Tayin Kontenjanları(Excel) İçin Tıklayınız.
2022 İl Dışı Tayinine MEBBİS ile Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

İl değiştirmek isteyen öğretmenlerin yer değiştirme başvurusunda bulunabilmeleri için bazı şartları taşımaları gerekiyor.
1- 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak.
2- Sözleşmeli öğretmenlikten kadrolu öğretmenliğe geçiş yapmış olanların, kadroya geçtikten sonra 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak. (1 Ocak 2022’den sonra kadroya geçmiş olanlar bu atamaya başvuramazlar.)

Yukarıdaki iki temel şartı taşıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Yine de üstte PDF olarak paylaştığımız duyuruyu detaylı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.
İl Dışı Atama Başvuruları 25-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak ve sonuçlar 1 Ağustos tarihinde duyurulacak. 2 Ağustos itibarıyla da ilişik kesme işlemleri başlayacaktır. Ardından 5 Ağustos tarihinde mazeret tayinleri(eş durumu vs) başlayacaktır.

2022 il dışı kontenjanları öğretmen meb
2022 Öğretmenlerin İl Dışı Atama Kontenjanları

Kontenjanların yer aldığı Excel tablosunda filtreleme yaparak sadece branşınıza ait kontenjanları görebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz illeri de seçerek sadece o illerdeki kontenjanları görmek için filtreleme yapabilir, böylece çok daha kolay tercih yapabilirsiniz.

Hakan Akkır

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.