Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim – öğretim döneminin kasım ve nisan aylarında gerçekleşen ara tatillerde değişikliğe gitti. Kasımda yapılacak 1. ara tatil online olmayacak, seminerler yüz yüze yapılacak. Son 3 senedir öğrencilerle birlikte öğretmenler de okula gitmeden online olarak seminerleri gerçekleştiriyorlardı. Ancak bu yıl yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in etkisiyle ara tatillerde öğrenciler okula gelmezken, öğretmenler mesleki çalışmaları gerçekleştirmek için 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında görev yaptıkları okullarında olacaklar.

2023 kasım ara tatili yüz yüze mi
2023 Yılı Kasım Dönemi 1. Ara Tatil Mesleki Çalışmaları takvimi

2023 1. ARA TATİL YÜZ YÜZE Mİ YAPILACAK

Geçtiğimiz günlerde Yusuf Tekin’in “ara tatillerde bir değişiklik yapabiliriz” açıklamasının ardından ilk değişiklik gerçekleşti. Öğretmenler önceden EBA’daki seminerlerden birini izleyerek mesleki çalışmaları tamamlamış sayılıyordu ancak artık ara tatil dönemi boyunca her gün okula giderek saat 09.30 – 13.00 arasında kurum yöneticilerinin planladığı etkinlikleri gerçekleştirecekler.

Tıklanma Sayısı: 0

Bir Yorum Yazın (Giriş Yapmak Zorunlu Değildir)

Hakan Akkır

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.