Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz gün Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması için gerekli olan takvimi yayımladı. Takvime göre 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında başvurular alınacak. 1-13 Ağustos tarihleri arasında mülakat (sözlü sınav) yapılacak ve 27-31 Ağustos tarihleri arasında okul tercihleri yapılacak. 1 Eylül tarihinde de atama sonuçlarının açıklanacağı belirtilmiş. Ayrıca MEB atamanın sadece 2021 KPSS puanıyla olacağını belirtmiş.

2021 Puanıyla Atanacak 20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi Yayımlandı
2022 Yılı 20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi

Bakan Özer: Öğretmen adaylarımız için atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Süreç, tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun.

Ek atama olarak gerçekleştirilen bu atamada en fazla kontenjanın okul öncesi öğretmenliği alanında olacağı belirtilmişti. Kontenjanlar hâlâ açıklanmadığı için 2022 yılında kaç okul öncesi öğretmeni atanacak belli değil. Tahminler 3-4 bin kontenjan ayrılacağı yönünde. Toplam kontenjanın yarısı yani yaklaşık 10.000 öğretmenin İstanbul iline atanacağı da Mahmut Özer tarafından açıklanmıştı.

Hakan Akkır

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.