2022 yılı Ocak ayında memurların alacağı maaşlar merak konusuydu ve ödemelerin ayrıntılı dökümünü gösteren 2022 Ocak ayı maaş bordrosu E-Devlet’te yayımlandı.

Herkesin %30 civarlarında maaş artışı beklediği Ocak 2022 maaşında hem %27’lik vergi diliminin ocakta %15’e düşmesi hem de 2021 Temmuz’da alınması gereken %22 civarlarındaki enflasyon düzeltmesinin gecikmeli olarak ocakta verilmesi maaşlarda çok zam yapılmış algısı oluşturuyor. Devlet tarafından verilen zam ocak ayı için sadece %5. Maaşın yükselmiş olduğunu gören memurlar bunun iyi bir durum olduğunu sansalar da tam aksine enflasyonun yükseldiğini gösteriyor. Önümüzdeki günlerde %2,5’luk bir artış daha yapılacak, bu da temmuz ayında verilecek olan zamdan kesilerek yapılıyor. Refah payı değil.

Bordrosunu çok merak eden memurların yoğun talebi nedeniyle E-Devlet bordro görüntüleme sayfası hata veriyor. Çözümü de henüz yok, düzelmesini beklemek gerekiyor. Yoğun talep olduğu zamanlarda böyle hatalar normal, talep azaldığında herkes bordrosuna erişebilecek.

2022 yılı Ocak ayı Maaş Bordroları E-Devlet’te Yayımlandı

Hakan Akkır

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.