657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personellerin Nisan 2022 maaş bordrosu E-Devlet üzerinden geç de olsa yayımlandı. Her ayın 13’ünde açıklanan bordro nisan ayında gecikme yaşatarak 14 Nisan saat 16.50’de kullanıma açıldı. İlk başta “Sistemde kayıtlı bir bordronuz bulunmamaktadır” hatasıyla karşılaşan insanlar bordrolarında bir sıkıntı olduğunu düşündü ancak bordolar Türkiye genelinde açıklanmamıştı. Ayın 14’ü olduğunda ise sabah saatlerinden itibaren “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.” hatasıyla karşı karşıya kaldılar. Öğleden sonra ise olması gerektiği gibi nisan ayı maaş bordroları kullanıma açıldı.

Maaş bordrosu sorgulama Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti sayesinde Edevlet üzerinden kolayca yapılabiliyor. Nisan ayı maaş bordrosu nasıl alınır öğrenmek için tıklayınız:

2022 Yılı Nisan Ayı Maaş Bordroları Yayımlandı (Gecikti)
Nisan 2022 Maaş Bordro

Hakan Akkır

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.