Okul öncesi boş dolu kavramı ile ilgili sanat etkinliği çalışma sayfası. Dolu olan nesneleri işaretleyelim. İşaretlediğimiz nesneyi istediğimiz renge boyayalım ve nesneyi keselim. Boş dolu kavram çalışması. Nesneleri boyama, kesme ve yapıştırma, boş dolu kavramı çalışma sayfası okul öncesi etkinlik.

Okul Öncesi Boş Dolu Kavram Çalışması
Okul Öncesi Boş-Dolu Kavramı

Okul öncesinde boş-dolu kavramının öğrenilmesi çocukların gelişimde önemli bir yer tutar. Çocukların yaşı ilerledikçe ve bu tarz kavramları öğrendikçe motor gelişimleri daha net ve düzgün hale gelir. Anaokulu ve okul öncesi çocuklarda küçük yaşlardan itibaren kavramlar zihinlerinde oluşmaya başlar. Çocukta kavramların yavaş yavaş netleştiği dönemler 2 yaş ve sonrasıdır. Erken çocukluk döneminde çocuklar nesneleri şekil, renk ve büyüklüğe göre gruplandırmayı öğrenirler.

PEKİ NEDEN KAVRAM ÖĞRETİLİR? KAVRAM ÖĞRETMENİNİ FAYDASI NEDİR?

Kavramları erken yaşta çocuklara göstermenin amacı, çocukların iletişimde olduğu çevreyi daha kolay tanımalarını ve çevrede gördüklerinin anlamalarına katı sağlamaktır.

Tıklanma Sayısı: 21

Bir Yorum Yazın (Giriş Yapmak Zorunlu Değildir)

TmRBrN

Okul öncesi öğretmenlerin etkinlikler konusunda yardımlaştığı Telegram grubumuza https://telegram.me/OkulOncesiEtkinliklerim adresinden ulaşabilirsiniz.